Pořádání party, oslav a slavností a nepříjemní sousedé
Jsou to skutečně kazisvěti, ti, kteří vás nenechají vyhrávat si Kabáty z vašich nových reproduktorů po celou noc, například z těchto Komu vadí trocha hudby jednou za týden, tak je určitě morous a nikdo ho nemá rád. Nebo taky nikdo nemusí rád vás, záleží, jakou roli v příběhu hrajete. Noční klid je ale v některých obcích nebo menších městech skoro posvátným časem, kdy nesmí ani ptáci zpívat na stromech.
Samozřejmě, přílišné dogmatické dodržování zákazu rušení klidu od desáté hodiny večerní je poměrně neúčelné a možná až zbytečně to z vás dělá nerudného dědu či babi. Avšak někdy se člověk zkrátka chce vyspat, zvláště po celém dni pořádně těžké práce. A když vám k tomu duní Karel Gott ze sousedovy zahrady, taky nejste šťastní. Policie je tak v řadě případů jediným řešením, protože rozjetí sousedé se těžko uklidní tím, že na ně vyběhnete. Hlavně, pokud jsou mladší dvaceti let.
Pokud je to jednou do roka, dá se to přežít
Nebudeme lhát, člověk by měl být trochu tolerantní. Pokud jednou za pár měsíců sousedi pustí trochu více nahlas hudbu k tanci, i když je 22:05, tak byste měli tuhle ojedinělou událost přejít. Jeden večer to vydržet jde, a pokud by to náhodou bylo až příliš hlasitě, vždycky je můžete okřiknout. Ale někteří lidé zkrátka zneužívají toho, že je tu nějaká policie a noční klid a okamžitě točí 112, v ohrožení života, jakmile slyší hlasitý rozhovor na ulici. Nebudeme si věšet bulíky na nos, většinou se jedná o starší spoluobčany, kteří si ještě pamatují doby, kdy tohle rozhodně nebylo a kdy byl na ulicích večer pěkně klid a pořádek. Takové doby jsou ale dávno pryč.
Venkovské veselice
Jednou za rok se pořádá místní veselice, kde se sejde celá dědina, nebo alespoň velká část. A stejně se najde pár nerudných rudníků, kteří stejně tu polici zavolají, nebo ideálně v sandálech a v ponožkách dojdou si to pěkně vyříkat. Zkuste příště využít situace a pořádně to roztočit! Třeba budete možná více odpočatí.